Szczera do bólu Blanka Lipińska

Blanka Lipińska to wschodząca gwiazda polskiej literatury. Można ją określić jako człowieka orkiestrę z wieloma pasjami i jeszcze dłuższą listą zainteresowań. Z wykształcenia jest wizażystką, natomiast zawodowo zajmuje się terapeutyką oraz hipnozą. Ponadto jest:

  • promotorką KSW
  • ring girl
  • menadżerką nocnych klubów.

Zaczęła pisać z wielkiej pasji, czując chęć podzielenia się stworzoną historią i wykreowanym niespotykanym światem. Jak podkreśla jej dzieła powstają z zamiłowania i nie kieruje się chęcią zarabiania na literaturze. Dzięki temu powieści Lipińskiej są często zestawiane obok takich hitów światowych o tematyce erotycznej, jak np. “50 twarzy Greya” czy “Braci Slater”.

Od tego się zaczęło

Jej słynna i najbardziej poczytna książka “365 dni” wydana nakładem wydawnictwa Edipresse Polska, wciąż rozgrzewa wyobraźnię czytelniczek i dostarcza im skrajnych emocji w domowym zaciszu. To debiutancka powieść pisarki, opowiadająca historię Polki Laury Biel i sycylijskiego gangstera, szefa mafii Massimo. Główna bohaterka w towarzystwie chłopaka i przyjaciół wyjeżdża na wymarzone wakacje na Sycylię. Wyjazd w szybkim tempie ulega całkowitej zmianie. Kobieta zostaje porwana! Pewien sycylijski mężczyzna postawi sobie za cel pokazać niedoświadczonej dziewczynie jak wygląda prawdziwe życie, szczególnie to seksualne, w tylko lub aż 365 dni. Jeśli jesteś ciekawy co jeszcze los przygotował dla pochodzącej z Polski Laury wciągniętej w niebezpieczny i całkiem nowy dla niej świat obowiązkowo sięgnij po tę pozycję. Blanka Lipińska podkreśla, iż praca nad książką zajęła cztery lata i jest jej największym i najważniejszym osiągnięciem w życiu. Sama określa swoją powieść jako erotyczną, wypełnioną scenami brutalnego, niecodziennego seksu. Na kartach historii obecna przeplata się również przemoc i olbrzymia dawka akcji. Ponadto dodaje, że połączenie skrajnie erotycznych scen i trzymających czytelnika w napięciu elementów kryminału nie było prostym zadaniem. Stanowiło wręcz duże wyzwanie dla autorki, ale przyniosło jej niekwestionowany sukces, wynosząc jej dzieło na najwyższe pozycje TOP dzieł literackich.

Kolejne (365 dni) sukcesu

Jak wiadomo powieść “365 dni” odbiła się wielkim echem, sprzedając w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Co skłoniło autorkę do kontynuowania serii, tak więc powstały kolejne części:

  • “Ten dzień”
  • “Kolejne 365 dni”.

Obie pozycje również dotarły na listę najbardziej i najchętniej czytanych książek przez polskich czytelników. Kolejnym wielkim sukcesem kobiety była ekranizacja jej hitu. Film w imponującym tempie zyskał popularność, a w zaledwie tydzień od premierowego pokazu produkcję ujrzało ponad milion widzów, w tym wiernych fanów Blanki Lipińskiej.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com